Teledysk ślubny -teledysk weselny - przykład

Teledysk ślubny/ teledysk weselny to najczęściej krótka – kilku, kilkunastu minutowa produkcja filmowa przedstawiająca skrót ze ślubu i wesela młodej pary, w możliwie skondensowanej, ciekawej i atrakcyjnej formie.

Jest to zwykle dynamiczny klip video, o odpowiednio dobranej do ujęć filmowych muzyce i długości adekwatnej do prezentowanych treści. Dobrze przygotowany teledysk ślubny powinien ciekawić i „czarować” widza swoją dynamiką, formą i sposobem montażu, ale przede wszystkim – oddaniem realiów i ekspresją emocji, kłębiących się tego dnia wokół młodej pary.

Piosenki do teledysku ślubnego – jak je wybrać?

Przy tworzeniu teledysku weselnego, bardzo ważny jest nie tylko wybór pasującej muzyki, ale także odpowiednie skomponowanie jej z nagranymi kadrami. Właściwy dobór piosenek do teledysku tworzy odpowiedni klimat i tempo klipu. Nie mniej istotny, dla ostatecznego kształtu nowoczesnego teledysku ślubnego, jest dobór i efektowny montaż ujęć video oraz odpowiednia do muzyki – dynamika obrazu. Kreatywne przejścia i efekty zawarte w teledysku weselnym powinny urzekać widza i z finezją niejako oprowadzać go po wydarzeniach tego dnia.

Teledysk ślubny – ważna rola kamerzysty 

Także praca kamerzysty weselnego ma zasadniczy i niebagatelny wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądał teledysk ślubny. Zróżnicowane ujęcia, ciekawe kadry, uchwycone emocje, ekspresja, niesztampowe szerokie ujęcia, panoramy filmowane z drona czy postaci i detale sfilmowane z mocnym rozmyciem tła – wszystko to dzięki dobrej pracy filmowca/ kamerzysty weselnego.

Taki nowoczesny teledysk weselny, oprócz ekspresyjnego zrelacjonowania uroczystości ślubno-weselnej, powinien w możliwie atrakcyjnej wizualnie formie (nienachalnie i spontanicznie) poprowadzić widza po najważniejszych wydarzeniach dnia ślubu i wesela. Dobrze zrealizowany film ślubny często przywodzi na myśl, popularne od lat teledyski muzyczne.

Teledysk weselny a zwiastun filmu

Zdarza się, że nowocześnie zrealizowany teledysk ślubny, przypomina nieco zwiastun filmowy. Mimo to zasadniczo się od niego różni. Teledysk weselny to niedługi film przedstawiający najczęściej w sposób chronologiczny pełny obraz dnia ślubu i wesela. Przy użyciu różnych efektów video i audio oraz zabiegów montażowych, ma za zadanie w sposób ciekawy i atrakcyjny zrelacjonować widzom przebieg wydarzeń ze ślubu i wesela młodej pary.

Z kolei zwiastun filmowy, choć jest rodzajem krótkiego klipu video – swoją formą i narracją z reguły zupełnie odbiega od schematu skrótu relacji zdarzeń. Jest bardziej kreatywną, swobodną produkcją filmową od teledysku ślubnego. Celem zwiastuna filmu jest zareklamowanie go potencjalnym widzom poprzez wrażenia audiowizualne, jakie powinien na nich wywrzeć dobry zwiastun. Trailer nie musi i raczej nie ma, zachowanej chronologii ujęć, może mieć bardzo swobodną formę pełną kreatywnych zabiegów montażowych, efektów audio i video. Ma być możliwie atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo, a przy tym krótki i zaskakujący w swej formie oraz zastosowanych środkach. Ma oprócz wywierania wrażenia tzw. wciskania w fotel, pozostawiać spory niedosyt, sprawiający, że widz nabierze dużej ochoty do oglądnięcia pełnej produkcji.

Nowoczesny teledysk ślubny, wciąż zyskuje na popularności

Tendencja do skracania filmowych produkcji weselnych jest obecnie powszechna. O ile w parze z takim montażem filmu ślubnego idzie wzrost atrakcyjności i dynamiki – jest to jak najbardziej zrozumiały zabieg. Każda para młoda, zamawiając film z wesela, chce otrzymać możliwie atrakcyjną pamiątkę filmową z tego wyjątkowego dnia. Rosnąca popularność teledysków ślubnych, wśród młodych par spowodowała oczywiście, że dzisiaj każda poważna firma z branży foto-video, każdy kamerzysta weselny i montażysta filmowy świadczący usługi filmowania wesel ma w swojej ofercie nowoczesny teledysk ślubny.

Klip weselny jest zatem bardzo atrakcyjnym produktem filmowym. Szczególnie dzisiaj, kiedy istotne jest szybkie wywieranie wrażenia na odbiorcach, teledysk ślubny będzie fantastyczną pamiątką weselną. Co ciekawe, popularność tak krótkich rodzajów filmów ślubnych nie wyparła całkowicie dłuższych, bardziej tradycyjnych filmów weselnych (będących formą wiernego reportażu z uroczystości ślubu i wesela). Wciąż jest spora grupa klientów, która ceni sobie taką formę weselnej relacji wideo.

Niezależnie od wybranej formy filmu weselnego, jesteśmy pewni, że wideo ze ślubu, będzie dla Państwa cenną pamiątką na lata.