Kulisy naszej pracy – filmowanie wesel

Nadrzędny cel naszych działań to zadowolenie i satysfakcja Państwa ze świadczonych przez nas usług wideofilmowania i fotografii. Przedmiotem naszych tutaj rozważań będzie filmowanie wesel i fotografia ślubna – usługi w których się specjalizujemy.
Każdy etap pracy opieramy na wypracowanych przez lata  i zweryfikowanych przez nas  standardach filmowania i fotografowania.  Finalny montaż materiałów foto video bazuje natomiast na szczegółowych ustaleniach i konsultacjach z klientami tak aby to oni w głównej mierze określali kształt ostatecznych produktów – filmów i fotografii.
Pierwszym etapem jest ustalenie z klientem jego wymagań oraz naszych możliwości ich realizacji, a następnie negocjacje ceny. Po pomyślnym ustaleniu szczegółów i wypracowaniu wspólnych ustaleń co do  usług wideofilmowania i fotografii podpisujemy korzystną dla obu stron umowę.
Kolejny etap to potwierdzenie ustaleń umowy i szczegółowe przeanalizowanie przebiegu i realizacji zlecenia na krótko przed terminem wykonania usługi. W przypadku zleceń filmowania wesel i fotografii ślubnej proponujemy spotkanie na około tydzień przed datą ślubu. Wówczas narzeczeni mają już zwykle ustalone szczegóły ceremonii ślubnej z księdzem jak i przebieg uroczystości weselnej z obslugą lokalu.  Ustalamy wówczas dokładnie przebieg naszej pracy – kamerzysty i fotografa w trakcie całego dnia ślubu. Szczególnie zwracamy uwagę na terminy rozpoczęcia poszczególnych etapów i czas jaki nam będzie niezbędny do możliwie najlepszego wykonania naszej  pracy. Bardzo istotne są również czasy przejazdów pomiędzy poszczególnymi lokacjami tego dnia. Przekazujemy też nasze sugestie i wskazówki narzeczonym, które mają sprawić aby film i zdjęcia przez nas wykonywane były możliwie najlepszej jakości.
Etap realizacji – dzień wesela – to dla Państwa Młodych niezapomniany dzień pełni szczęścia i miłości a dla nas intensywny dzień pracy. Filmowanie wesel i fotografia ślubna to obecnie wbrew pozorom nie taka łatwa i bezproblemowa praca. Szczególnie dzisiaj kiedy nowoczesna technika filmowa i fotograficzna pozwala na osiągnięcie niezwykłych efektów wizualnych, umiejętność odpowiedniego wykorzystania nowoczesnego sprzętu i technik  musi iść w parze z umiarem, smakiem i przede wszystkim umiejętnościami. W dniu ślubu staramy się być możliwie mało widoczni tak aby możliwie zminimalizowac naszą jakąkolwiek ingerencję w przebieg uroczystości. Opieramy się na ustaleniach poczynionych z młodą parą na wcześniejszym etapie.
Oczywiście posiadamy zgodę i uprawnienia kurii na fotografowanie ślubów i filmowanie wesel w obiektach sakralnych.
Następny etap to montaż zebranego materiału video i przygotowanie filmu. Jest to najbardziej pracochłonny element naszej pracy. Dużo wagi przykładamy do szczegółowych ustaleń z klientem. Zależy nam aby to on podejmował świadome i przemyślane decyzje odnośnie finalnego kształtu filmu. Długośc filmu, jego charakter, dynamika, udźwiękowienie, dodatkowe efekty, czołówki, wstawki, klipy, skróty – o tym wszystkim decyduje klient. Także poligrafia płyt i okładek jest ustalana i dobierana według jego uznania i gustu.